Skipper tréning


Skipper Tréningy 2021

 

Výukové plavby na mori Chorvátske kapitánske preukazy

Skipper tréning je týždňová výuková plavba vhodná pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších jachtárov. Počas týždňa si vyskúšate plavbu pod plachtami aj na motor, nočnú plavbu, služby, manévrovanie s loďou v prístave a vo všetkých situáciách, ktoré Vás na mori môžu stretnúť, záchranné akcie, navigáciu od námerov až po GPS, praktická meteorológia, ovládnutie základných pravidiel pre plavbu na mori. Pre záujemcov o chorvátsky kapitánsky preukaz je na záver každého skipper tréningu zaistený na chorvátskom kapitanáte termín ku skúške. Ak vám vypísané termíny nevyhovujú, je možné dohodnúť aj individuálny termín. V mesiacoch jún až august sa cena kurzu zvyšuje o 30%.

Cena:

489,- EUR na osobu

Cena zahrňuje:

prenájom lode, dezinfekcia celého interieru lode ozónovým generátorom, poistenie lode, službu skippera a školiteľa, zaistenie termínu skúšky, doprovod a asistencia počas skúšky.

Cena nezahrňuje:

stravu, dopravu, PHM, poplatky v marinách, poistenie účastníkov kurzu

 

TERMÍNY 2021
17.04.-24.04. 18.09.-25.09.
24.04.-1.05. 25.09.- 2.10.
1.05.-8.05. 2.10.-9.10.
8.05.- 15.05. 9.10.-16.10.

V prípade záujmu je možné dohodnúť termín aj individuálne.

Oblasť:

Východzí prístav marina KORNATI v Biograde na Moru. Po požiadavke klienta je možné loď zabezpečiť aj z inej mariny.

Typ lode:

Podľa počtu účastníkov / min. 4 - max. 8 /. Pre skipper tréning volíme lode strednej veľkosti teda od 36 do 45 stôp.

Inštruktor:

Slovenský inštruktor so zodpovedajúcou praxou.

Náplň kurzu:

Technika ovládania lode na plachty a na motor, manévrovanie a vyväzovanie v prístave, kotvenie, záchranné akcie, navigácia námerová, výpočtová, GPS, práca s mapou, meteorológia, základy opráv lode na mori, nočná plavba, samostatné vedenie lode, základy komunikácie v námornej angličtine.

Doprava:

Vlastná, posádka má možnosť sa pred plavbou dohodnúť na spoločnej doprave.

Stravovanie:

Spoločné podľa dohovoru posádky, alebo individuálne.

Kapitánske preukazy - Chorvátske

 

Cena skúšky: 820 kuna (nie je zahrnutá v cene skippertreningu)

Na záver každého skipper tréningu máme dohodnutý termín na skúšku na kapitanáte v Zadare, kde je za prítomnosti tlmočníka zložená skúška pred chorvátskou komisiou. Skúška sa robí z navigácie, plavebnej náuky, Colregu, obsluhy radiostanice, Skúška trvá cca 20 min. Preukazy nie sú vystavené ihneď po úspešnom zložení skúšky. Súčasťou tohoto preukazu je aj preukaz lodného radiooperátora.

Zľavy:

Každý účastník skipper tréningu sa stáva automaticky našim klientom a má tak nárok na extra zľavu 5% pre všetky budúce prenájmy lodí.