Skipper tréning


Skipper Tréningy 2024

 

Výukové plavby na mori - Chorvátske kapitánske preukazy

Skipper tréning je týždňová výuková plavba vhodná pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších jachtárov. Počas týždňa si vyskúšate plavbu pod plachtami aj na motor, nočnú plavbu, služby, manévrovanie s loďou v prístave a vo všetkých situáciách, ktoré Vás na mori môžu stretnúť, záchranné akcie, navigáciu od námerov až po GPS, praktická meteorológia, ovládnutie základných pravidiel pre plavbu na mori. Pre záujemcov o chorvátsky kapitánsky preukaz je na záver každého skipper tréningu zaistený na chorvátskom kapitanáte termín ku skúške. Ak vám vypísané termíny nevyhovujú, je možné dohodnúť aj individuálny termín. V mesiacoch jún až august sa cena kurzu zvyšuje o 30%.

Cena:

589,- EUR na osobu

Cena zahrňuje:

prenájom lode, dezinfekcia celého interieru lode ozónovým generátorom, poistenie lode, službu skippera a školiteľa, zaistenie termínu skúšky, doprovod a asistencia počas skúšky.

Cena nezahrňuje:

transit log, stravu, dopravu, PHM, poplatky v marinách, poistenie účastníkov kurzu

 

TERMÍNY 2021
13.04.-20.04. 14.09.-21.09.
20.04.-27.04. 21.09.- 28.09.
27.04.-4.05. 28.09..-5.10.
4.05.- 11.05. 5.10.-12.10.

V prípade záujmu je možné dohodnúť termín aj individuálne.

Oblasť:

Východzí prístav marina KORNATI v Biograde na Moru. Po požiadavke klienta je možné loď zabezpečiť aj z inej mariny.

Typ lode:

Podľa počtu účastníkov / min. 4 - max. 8 /. Pre skipper tréning volíme lode strednej veľkosti teda od 36 do 45 stôp.

Inštruktor:

Slovenský inštruktor so zodpovedajúcou praxou.

Náplň kurzu:

Technika ovládania lode na plachty a na motor, manévrovanie a vyväzovanie v prístave, kotvenie, záchranné akcie, navigácia námerová, výpočtová, GPS, práca s mapou, meteorológia, základy opráv lode na mori, nočná plavba, samostatné vedenie lode, základy komunikácie v námornej angličtine.

Doprava:

Vlastná, posádka má možnosť sa pred plavbou dohodnúť na spoločnej doprave.

Stravovanie:

Spoločné podľa dohovoru posádky, alebo individuálne.

Kapitánske preukazy - Chorvátske

 

Cena skúšky:  130 EUR - nie je zahrnutá v cene skippertreningu

Na záver každého skipper tréningu máme dohodnutý termín na skúšku na kapitanáte v Zadare, kde je za prítomnosti tlmočníka zložená skúška pred chorvátskou komisiou. Skúška sa robí z navigácie, plavebnej náuky, Colregu, obsluhy radiostanice, Skúška trvá cca 20 min. Preukazy nie sú vystavené ihneď po úspešnom zložení skúšky. Súčasťou tohoto preukazu je aj preukaz lodného radiooperátora.

Zľavy:

Každý účastník skipper tréningu sa stáva automaticky našim klientom a má tak nárok na extra zľavu pre všetky budúce prenájmy lodí.